رشد ۷۰ درصدی شاخص هرش (H index )مقالات دانشگاه

۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۳ کد : ۱۹۳۶۳ اخبار اسلایدی
تعداد بازدید:۱۹۹۱
معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه از رشد ۷۰ درصدی شاخص هرش (H index )مقالات دانشگاه در پایگاه اسکوپوس نسبت به سال ۲۰۱۷خبر داد

وی با بیان اینکه اچ ایندکس(H index )شاخصی است که به وسیله آن می توان کیفیت و کمیت پژوهش های انجام شده یک فرد یا دانشگاه را بررسی کرد.
وی افزود: افزایش رشد این شاخص در سالهای اخیر در دانشگاه علوم پزشکی نشان از فعالیت های علمی ،تحقیقاتی با کیفیتی است که توسط پژوهشگران ،اعضا محترم هیآت علمی و دانشجویان پرتلاش انجام شده است.
آقای دکتر علیرضا کمالی تصریح کرد: مبنای محاسبه اچ ایندکس( Hindex ) در معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت پایگاه اسکوپوس می باشد. که در 3 سال اخیر با رشدی حدود 70 درصدی در رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی به نسبت دانشگاه های همتراز خود رشد چشمگیری را داشته است. این موضوع می تواند نشانگر این باشد که مقالات دانشگاه از لحاظ علمی جامع تر و کامل تر بوده وبا اطمینان می توان به آنها استناد نمود وبا اطمینان بیشتری از ان استفاده کرد.
دکتر علیرضا کمالی این رشد را حاصل سیاستگذاری های صحیح پژوهشی،حمایت های آقای دکتر جمالیان ریاست محترم  دانشگاه و تلاش بی وقفه اعضای هیأت علمی ، دانشجویان و همکاران حوزه تحقیقات که در این موفقیت چشمگیر نقش داشته اند دانست.
 

کلید واژه ها: پژوهش اسکوپوس


نظر شما :